Reklama:
Reklama:

Powrót do listy wiadomości

Najnowsze wiadomości

21 marzec 2018

Po pierwszych finałach

1 Pułk Saperów jest bardzo blisko zdobycia tytułu mistrzowskiego w VIII sezonie Brzeskiej Amatorskiej Lidze Siatkówki. Saperzy w pierwszym meczu finałowym pokonali 3:0 Amigos. W rywalizacji o trzecie miejsce jeszcze nic nie jest rozstrzygnięte, The Roosters wygrali z Herbaciarnią 2:1 i wszystko jest jeszcze możliwe.
Wygrana Saperów 3:0 wskazywałaby na łatwe zwycięstwo, ale w każdym z trzech setów skazani na „pożarcie” Amigos nawiązali walkę. W pierwszej partii faworyci od początku osiągnęli wyraźną przewagę, po czym Amigos nieco ją zniwelowali i skończyło się na 25:18. Drugi set zaczął się od prowadzenia Amigos. Było już 5:2, ale od 8:7 inicjatywę przejął Pułk i ostatecznie było 25:16. Trzeci set był najlepszy w wykonaniu Amigos. Po równym początku (do 6:6) i inicjatywie przejętej przez Saperów (do 14:9 dla nich), Amigos zaczęli odrabiać straty i najpierw wyrównali (15:15), a następnie wyszli na prowadzenie, które w pewnym momencie osiągnęło granicę 4 punktów (19:15). Od tego momentu nie zdobyli jednak już żadnego punktu i skończyło się na 25:19 i 3:0 dla Saperów.
W grach o trzecie miejsce faworytem była Herbaciarnia, ale taką samą rolę miała w półfinałowej rywalizacji z Amigos, więc sprawa zwycięstwa była otwarta. Pierwszy set to wyrównana walka, ale niemal przez cały czas na prowadzeniu była Herbaciarnia, która prowadziła już 21:17, później 23:21, a mimo to przegrała partię 28:30. W drugim secie było odwrotnie, bo to Koguty częściej były na prowadzeniu (najwyżej 16:12), a set padł łupem rywali (25:23). W tie breaku było równo do stanu 6:6, później The Roosters zdobyli 6 punktów pod rząd i ostatecznie wygrali seta 15:10 i cały mecz 2:1.
 
Poniżej prezentujemy wyróżnienia indywidualne przyznane w pierwszych finałach oraz klasyfikację na najlepszego zawodnika sezonu 2017/18.
 
Gracz kolejki: Wojciech Raburski (1 Pułk)
Gracze meczu: Marcin Górecki (The Roosters)
Wyróżnieni: Wiktor Czerep (Herbaciarnia), Arnold Mianowany (Amigos)
Szóstka kolejki: Wojciech Raburski (1 Pułk), Marcin Górecki (The Roosters), Igor Grabowski (1 Pułk), Andrzej Orłowski (1 Pułk), Robert Kowalik (Amigos), Jerzy Kaczmarek (1 Pułk), Patrycja Zok (1 Pułk) - libero
 
Klasyfikacja na zawodnika sezonu
18 – Andrzej Orłowski (1 Pułk)
9 - Bartosz Mazepa (Amigos)
8 - Wojciech Raburski (1 Pułk)
7 - Wiktor Czerep (Herbaciarnia)
6 - Paweł Ciąpała (1 Pułk), Jerzy Kaczmarek (1 Pułk), Łukasz Stawierski (Herbaciarnia)
5 - Robert Banasiuk (Herbaciarnia), Marcin Górecki (The Roosters)
4 - Andrzej Pyżalski (Amigos), Patrycja Zok (1 Pułk)
3 - Paweł Kaczmarek (1 Pułk), Dariusz Kałuziński (Herbaciarnia), Robert Kowalik (Amigos), Igor Grabowski (1 Pułk), Michał Malinowski (The Roosters), Arnold Mianowany (Amigos)
2 – Michał Bober (Herbaciarnia), Krzysztof Dworzycki (1 Pułk), Andrzej Furmanek (1 Pułk), Radosław Majerczyk (The Roosters), Bartosz Pyznar (1 Pułk), Janusz Szmuc (The Roosters)
1 - Łukasz Błoch (Amigos), Maciej Górecki (The Roosters), Marek Hnat (Amigos), Przemysław Kiełtyka (Herbaciarnia), Mateusz Mochniak (Herbaciarnia), Piotr Tworowski (The Roosters), Tomasz Załęski (Amigos)

Pokaż wiadomości

Reklama: