Reklama:
Reklama:

Powrót do listy wiadomości

Najnowsze wiadomości

24 sierpień 2018

Grali na plaży

Beach BALS dla Namysłowian

Cztery najlepsze zespoły eliminacji rywalizowały o zwycięstwo w ósmej edycji Otwartych Mistrzostw Brzegu w siatkówce plażowej Beach BALS. każdy z czterech zespołów reprezentował inne miasto: Wrocław, Namysłów, Jelcz-Laskowice i Brzeg. Zwyciężyli Oleg Lisovol i Łukasz Klepacki z Namysłowa.
Zwycięzcy tegorocznej edycji w półfinale uporali się z brzeską dwójką Robert Banasiuk i Łukasz Stawierski 2:0, a w finale pokonali wrocławian Andrzeja Rybiancewa i Łukasza Swinarskiego również 2:0. W meczu o trzecie miejsce Daniel Szeliga i Paweł Włodek z Jelcza-Laskowice pokonali brzeska ekipą 2:1.
Zwycięzcy z Namysłowa reprezentowali klub Start Namysłów trenera Stefana Kosteckiego (sponsor Firma Moderno meble Marcin Nawrot).
Równolegle do turnieju finałowego odbył się turniej pocieszenia o Mały Puchar dla zespołów, które nie zakwalifikowały się do najlepszej czwórki. Tu triumfowali brzeżanie – Andrzej Orłowski i Wojciech Raburski.

Wyniki Final Four

Półfinały
Oleg Lisovol, Łukasz Klepacki – Robert Banasiuk, Łukasz Stawierski 2:0 (28:26, 21:15)
Andrzej Rybiancew, Łukasz Swinarski – Daniel Szeliga, Paweł Włodek 2:0 (21:16, 21:16)

Mecz o 3. miejsce
Robert Banasiuk, Łukasz Stawierski - Daniel Szeliga, Paweł Włodek 1:2 (21:13, 15:21, 13:15)

Finał
Oleg Lisovol, Łukasz Klepacki – Andrzej Rybiancew, Łukasz Swinarski 2:0 (21:18, 21:15)

Końcowa kolejność Final Four
1. Oleg Lisovol, Łukasz Klepacki
2. Andrzej Rybiancew, Łukasz Swinarski 
3. Daniel Szeliga, Paweł Włodek
4. Robert Banasiuk, Łukasz Stawierski

Wyniki turnieju pocieszenia o Mały Puchar

Eliminacje
Dariusz Kałuziński, Przemysław Kiełtyka – Mateusz Mochniak, Marek Jakubowski 12:15
Agnieszka Buchaniewicz, Kazimierz Kostera – Andrzej Orłowski, Wojciech Raburski 6:15
Dariusz Kałuziński, Przemysław Kiełtyka - Agnieszka Buchaniewicz, Kazimierz Kostera 12:15
Andrzej Orłowski, Wojciech Raburski - Mateusz Mochniak, Marek Jakubowski 15:4
Dariusz Kałuziński, Przemysław Kiełtyka - Andrzej Orłowski, Wojciech Raburski 17:15
Mateusz Mochniak, Marek Jakubowski - Agnieszka Buchaniewicz, Kazimierz Kostera 4:15
1. Andrzej Orłowski, Wojciech Raburski 3 5 45:27
2. Agnieszka Buchaniewicz, Kazimierz Kostera 3 5 36:31
3. Mateusz Mochniak, Marek Jakubowski 3 4 23:42
4. Dariusz Kałuziński, Przemysław Kiełtyka 3 4 41:45

Mecz o 3. miejsce
Mateusz Mochniak, Marek Jakubowski - Dariusz Kałuziński, Przemysław Kiełtyka 16:14

Finał
Andrzej Orłowski, Wojciech Raburski - Agnieszka Buchaniewicz, Kazimierz Kostera 2:0 (15:9, 15:12)

Końcowa kolejność turnieju pocieszenia
1. Andrzej Orłowski, Wojciech Raburski
2. Agnieszka Buchaniewicz, Kazimierz Kostera
3. Mateusz Mochniak, Marek Jakubowski
4. Dariusz Kałuziński, Przemysław Kiełtyka

Końcowa kolejność VIII Beach BALS 2018
1. Oleg Lisovol, Łukasz Klepacki (Namysłów)
2. Andrzej Rybiancew, Łukasz Swinarski (Wrocław)
3. Daniel Szeliga, Paweł Włodek, Kornel Trzeciak (Jelcz-Laskowice)
4. Robert Banasiuk, Łukasz Stawierski, Łukasz Michalski (Brzeg)
5. Andrzej Orłowski, Wojciech Raburski, Paweł Ciąpała (Brzeg)
6. Agnieszka Buchaniewicz, Kazimierz Kostera (Wołczyn) 
7. Mateusz Mochniak, Marek Jakubowski, Damian Banasiuk (Brzeg)
8. Dariusz Kałuziński, Przemysław Kiełtyka, Wiktor Czerep (Brzeg)
9. Michał Bober, Wojciech Krawców, Wojciech Okonkowski (Brzeg)
10. Magdalena Zagaja, Radosław Zagaja (Wołczyn)
11. Kacper Paroń, Krzysztof Kobienia (Wrocław)
12. Grzegorz Demski, Dawid Gawroński (Brzeg)
13. Michalina Krocz, Tomasz Kubiak (Brzeg)
. Paweł Wilk, Grzegorz Lipiec, Robert Zieliński (Zamość)
15. Arkadiusz Fedorowicz, Igor Wolf (Brzeg)

 

Mistrzowie ringo i siatkarskich mikstów

Brzeskie Ringo i siatkówka plażowa mikstów rozpoczęły sobotnie rywalizacje w ramach Sportowego Plażowania na Stadionie. Przy kapryśnej pogodzie zespoły rywalizowały o zwycięstwa, puchary i nagrody. Mistrzostwa w 2018 roku dobywali Dariusz Kałuziński i Rafał Borowski w ringo oraz goście z Wołczyna Agnieszka Buchaniewicz i Kazimierz Kostera w siatkówce plażowej mikstów.

Wyniki Brzeskie Ringo

Eliminacje
Agnieszka Staśkiewicz, Jarosław Staśkiewicz, Piotr Staśkiewicz – Julia Dzieduszyńska, Przemysław Dzieduszyński, Wojciech Dzieduszyński 15:11
Dariusz Kałuziński, Rafał Borowski - Agnieszka Staśkiewicz, Jarosław Staśkiewicz, Piotr Staśkiewicz 15:7
Julia Dzieduszyńska, Przemysław Dzieduszyński, Wojciech Dzieduszyński – Dariusz Kałuziński, Rafał Borowski 15:6
Agnieszka Staśkiewicz, Jarosław Staśkiewicz, Piotr Staśkiewicz – Julia Dzieduszyńska, Przemysław Dzieduszyński, Wojciech Dzieduszyński 15:10
Dariusz Kałuziński, Rafał Borowski - Agnieszka Staśkiewicz, Jarosław Staśkiewicz, Piotr Staśkiewicz 15:17
Julia Dzieduszyńska, Przemysław Dzieduszyński, Wojciech Dzieduszyński – Dariusz Kałuziński, Rafał Borowski 6:15
1. Agnieszka Staśkiewicz, Jarosław Staśkiewicz, Piotr Staśkiewicz 4 7 54:41
2. Dariusz Kałuziński, Rafał Borowski 4 6 51:45
3. Julia Dzieduszyńska, Przemysław Dzieduszyński, Wojciech Dzieduszyński 4 5 42:51

Finał
Agnieszka Staśkiewicz, Jarosław Staśkiewicz, Piotr Staśkiewicz - Dariusz Kałuziński, Rafał Borowski 9:15

Końcowa kolejność
1. Dariusz Kałuziński, Rafał Borowski 
2. Agnieszka Staśkiewicz, Jarosław Staśkiewicz, Piotr Staśkiewicz
3. Julia Dzieduszyńska, Przemysław Dzieduszyński, Wojciech Dzieduszyński 

Wyniki siatkówki plażowej – Beach BALS Miksty

Eliminacje
Agnieszka Buchaniewicz, Kazimierz Kostera - Julia Dzieduszyńska, Wojciech Dzieduszyński 15:4
Julia Dzieduszyńska, Przemysław Dzieduszyński – Ewelina Klimek, Damian Dziura 8:15
Ewelina Klimek, Damian Dziura - Agnieszka Buchaniewicz, Kazimierz Kostera 9:15
Agnieszka Buchaniewicz, Kazimierz Kostera - Julia Dzieduszyńska, Przemysław Dzieduszyński 15:6
Julia Dzieduszyńska, Wojciech Dzieduszyński – Ewelina Klimek, Damian Dziura 17:15
Ewelina Klimek, Damian Dziura - Agnieszka Buchaniewicz, Kazimierz Kostera 4:15
1. Agnieszka Buchaniewicz, Kazimierz Kostera 4 8 60:23
2. Ewelina Klimek, Damian Dziura 4 5 43:55
3. Julia Dzieduszyńska, Przemysław Dzieduszyński, Wojciech Dzieduszyński 4 5 35:60

Finał
Agnieszka Buchaniewicz, Kazimierz Kostera - Ewelina Klimek, Damian Dziura 15:2

Końcowa kolejność
1. Agnieszka Buchaniewicz, Kazimierz Kostera 
2. Ewelina Klimek, Damian Dziura 
3. Julia Dzieduszyńska, Przemysław Dzieduszyński, Wojciech Dzieduszyński 

Pokaż wiadomości

Reklama: