Reklama:
Reklama:

Regulamin rozgrywek

REGULAMIN BALS

BRZESKIEJ AMATORSKIEJ LIGI SIATKÓWKI

SEZON 2017/18

 I. TERMIN ROZGRYWEK


1. Liga jest rozgrywana od października do marca lub kwietnia.


2. Kolejki ligowe odbywają się w soboty i niedziele.II. MIEJSCE ROZGRYWEK


1. Mecze są rozgrywane na sali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Brzegu na ul. Oławskiej 2.III. CEL ROZGRYWEK


1. Popularyzacja gry w siatkówkę, podnoszenie poziomu sprawności i umiejętności siatkarskich.


2. Aktywne spędzenie wolnego czasu.


3. Wyłonienie amatorskiego mistrza Brzegu w siatkówce.IV. SYSTEM ROZGRYWEK


1. Liga podzielona jest na II rundy:

a) I runda - zasadnicza – każdy z każdym, mecz i rewanż

b) II runda - play-off (półfinały, mecze o miejsca) – mecz i rewanż w każdej rundzie


2. Mecze rozgrywane są do dwóch wygranych setów, set do 25 punktów, tie-break do 15 punktów, 2 punkty przewagi. Dwumecz finałowy zostanie rozegrany do 3 wygranych setów.


3. Punktacja:

a) zwycięstwo 2:0 – 3 punkty

b) zwycięstwo 2:1- 2 punkty

c) przegrana 1:2 - 1 punkt

d) przegrana 0:2 – 0 punktów

e) przegrana walkowerem – minus 1 punkt


4. O kolejności w końcowej tabeli Rundy Zasadniczej decydują w pierwszej kolejności:

a) zdobyte punkty

b) bilans bezpośrednich gier zainteresowanych zespołów

c) stosunek setów

d) stosunek małych punktów


5. O zwycięstwie w rywalizacji mecz i rewanż w play off decydują w pierwszej kolejności:

a) liczba wygranych meczów

b) liczba wygranych setów

c) złoty set do 15 punktów V. UCZESTNICY


1. W rozgrywkach mogą brać udział zawodnicy, którzy ukończyli 15 rok życia. Osoby niepełnoletnie mogą grać tylko po okazaniu pisemnej zgody rodziców.


2. Zgłoszenia zawodników drużyny muszą dokonać najpóźniej 3 dni przed rozpoczęciem I kolejki. Każda drużyna może zgłosić maksymalnie 15 zawodników, a minimum 6.


3. Lista zgłoszeniowa musi zawierać nazwę drużyny, imiona i nazwiska zawodników, rok urodzenia, wzrost, numer na koszulce oraz numer telefonu i adres e-mail do kierownika zespołu. Listę należy przesłać na adres mosir.sport@brzeg.pl.


4. W rozgrywkach mogą uczestniczyć kobiety, ich udział nie spowoduje obniżenia wysokości siatki.


5. Do końca I rundy zespoły mogą dokonywać dowolnej liczby zmian w kadrze, tak by w jednym czasie liczba zawodników w kadrze nie przekroczyła 15. W play off nie można dokonywać zmian w kadrach zespołów.


6. Dopuszcza się transfery między zespołami. Warunkiem jest zgoda kapitanów obu zainteresowanych zespołów. Jeden zawodnik w trakcie sezonu może wystąpić najwyżej w dwóch drużynach.


7. W fazie Play Off mogą wystąpić tylko zawodnicy, którzy rozegrali co najmniej 2 mecze w pierwszych dwóch rundach, lista zawodników na Play Off musi być ograniczona do 12.VI. INNE


1. Każdy zespół zobowiązany jest do posiadania jednolitych strojów z numerami. Wyjątkiem jest libero, którego obowiązuje kolor koszulki kontrastujący z koszulkami pozostałych zawodników swojego zespołu.


2.  W przypadku braku pełnego składu na spotkanie (brak 6 osób) zespół może wystąpić w minimum 4-osobowym składzie po wyrażeniu zgody przez drużynę przeciwną. 


3. Każda drużyna przed meczem ma prawo do 10-minutowej rozgrzewki na boisku oraz do 2 przerw 30-sekundowych na żądanie w każdym secie. W trakcie setów nie ma przerw technicznych.


4. Przed każdym meczem kapitanowie drużyn mają obowiązek zgłoszenia się do sędziego głównego w celu dokonania losowania stron boiska.


5. Jeżeli zespoły z ważnego powodu chcą przełożyć mecz to mogą to uczynić pod warunkiem, że:

- uzyskają zgodę wszystkich zainteresowanych drużyn (1 zespół jeżeli zmiana daty, 3 zespoły jeżeli zmiana godziny w ramach jednej kolejki),

- poinformują organizatora (po wyrażeniu zgody przez inne zespoły) do piątku do godziny 12.00 – jeżeli chodzi o zmianę godziny meczu w ramach jednej kolejki,

- poinformują organizatora (po wyrażeniu zgody przez inne zespoły) tydzień przed przełożonym meczem – jeżeli chodzi o daty meczu.


6. Godziny rozpoczęcia meczów są umowne, w przypadku wcześniejszego zakończenia meczu poprzedzającego dane spotkanie, rozpocznie się ono wcześniej. Zespoły mają obowiązek stawić się na sali pół godziny przed godziną podaną w terminarzu. Możliwe jest również  późniejsze rozpoczęcie meczu.


7. Wszelkie komunikaty, informacje, wyniki, tabele i terminarze będą się ukazywały na stronie internetowej ligi: www.bals.ligspace.pl.


8. Do dyspozycji zespołów są dwie szatnie, w jednej szatni przebierają się zespoły, które grają ze sobą mecz.


9. Drużyny zobowiązane są utrzymywania porządku na terenie sali sportowej. Wejście na boisko możliwe jest jedynie w zmiennym obuwiu sportowym. Po meczu należy posprzątać okolice ławki rezerwowych, a po opuszczeniu szatni – szatnię.


10. Na sali obowiązuje całkowity zakaz palenia i spożywania alkoholu.


11. Drużyny i zawodnicy ubezpieczają się we własnym zakresie. UCZESTNICTWO W ROZGRYWKACH JEST DOBROWOLNE I NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ.


12. Wpisowe do ligi wynosi 400 PLN. Wpłaty wpisowego  należy dokonać najpóźniej przed rozpoczęciem pierwszego meczu w I kolejce. Opłaty należy dokonać w sklepie sportowym Team Sport przy ul. Reja i okazać organizatorom dowód wpłaty lub osobiście u organizatora rozgrywek. Zespół, który wycofa się z rozrywek w trakcie ich trwania nie otrzyma zwrotu wpisowego.


13. W pozostałych sprawach, nie ujętych regulaminem, obowiązują przepisy PZPS.


14. Organizatorzy ligi zastrzegają sobie prawo do zmian i ostatecznej interpretacji regulaminu oraz do rozstrzygania wszelkich kwestii spornych, także tych nie objętych regulaminem.VII. NAGRODY


1. Na zakończenie sezonu zespół zwycięski otrzyma Puchar Burmistrza Miasta Brzeg.


2. Trzy najlepsze zespoły otrzymają puchary.


3. Wszystkie zespoły otrzymają dyplomy.


4. Najlepszy zespół otrzyma nagrody rzeczowe.


5. Przewidziane są wyróżnienia indywidualne.VIII. ORGANIZATORZY


1. Głównym organizatorem rozgrywek jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzegu. Koordynatorem z ramienia MOSiR jest Ryszard Dzwonek (tel. 513 791 044, mail mosir.sport@brzeg.pl).Regulamin opracował

Ryszard Dzwonek

Reklama: